III. ročník KRUMLOVSKÉ 11 je úspěšně za námi
25.11.2021, Tomáš Zunt, Hanka Šustrová
V neděli 7. listopadu 2021 proběhl III. oficiální ročník dobročinné sportovně společenské akce Krumlovská 11. A díky velkému počtu běžců a řadě partnerů to byl opět krásný den, který navíc přinesl výtěžek ve výši téměř 70 tisíc korun, což umožní zajistit minimálně 130 hodin Osobní asistence pro seniory a děti se zdravotním postižením! Děkujeme všem partnerům, 170 účastníkům běžeckého klání i čtyřem desítkám dobrovolníků, kteří se na K11 a její organizaci podíleli.
Tomáš Zunt, ředitel obecně prospěšné společnosti
ICOS Český Krumlov, která Krumlovskou 11 pořádá.

V neděli 7. 11. se uskutečnil rodinný běh Linde,
hlavní běh Krumlovská 11 na 11 km včetně štafet,
nově i firemních. Celý den účastníci využívali i bohatý
doprovodný program včetně příjezdu sv. Martina, jízdy na koních, aquazorbingu, projížďky na člunu, koupele v hornobránském rybníku a nechybělo ani tradiční posezení s martinskou husou.

Rodinný běh Linde

Děti soutěžily ve třech kategoriích a běhaly 1,1 km a 2,2 km. Rodinného běhu se zúčastnilo 46 dětí a desítky jejich rodičů a blízkých, kteří běželi s nimi. Běžecké výkony dětí byly zcela neuvěřitelné. Kromě medailí, diplomu a cen pro stupně vítězů všechny děti také obdržely startovní balíček od
českokrumlovského obchodního domu Tesco.

Hlavní běh K11 i s tradiční koupelí

Stovka dospělých pak změřila síly v hlavním závodu na 11 km nebo štafetě dvojic. Hlavní závod vyhrála v kategorii žen v čase 55:18 Klára Ferenczi a v kategorii mužů v čase
46:39 Jerguš Jančúch, který popsal své dojmy: „Běželo se mi výborně, celá trasa mi velmi dobře sedla a smekám před
organizací, která byla skvěle zajištěná!“.
Nově pak zápolily i štafety firemní, jejichž celé startovné šlo jako dar na podporu Osobní asistence. Tyto štafety sestavily
někteří z partnerů K11 - Metrostav, Kámen a písek, Městský úřad i hlavní organizátor, nezisková organizace ICOS Český Krumlov. Nejúspěšnější štafetou byla ta z Městského
úřadu ve složení Hynek Pazderka a Martin Hák.

Již tradičně byla součástí hlavního běhu i osvěžující koupel v hornobránském rybníku, které se oddala více než polovina běžců.

Doprovodný program K11

Na sedm desítek účastníků akce, včetně mnoha běžců, si po závodě pochutnalo na martinské huse v restauraci Na Hrázi. U rybníka si zejména rodiny s dětmi, ale i diváci mohli zpestřit čas doprovodným programem jako byl aquazorbing, jízda na konících a ponících, ukázky vodní záchranné služby či hasičské techniky. Všem byl k dispozici také drůbeží vývar, který zajistil spolek “Polévka, která pomáhá”. Hlavní partner K11, Historický krumlovský pivovar, pak nabízel i