Polévka která pomáhá - pochutnáte si a ještě podpoříte dobrou věc

 

4. ročník: pondělí 26. 2. 2024, náměstí Svornosti, Český Krumlov

Vychutnejte si kulinářské pochoutky, které vaří dobrovolní podporovatelé ICOS i místní restaurace. Výtěžek z akce míří do Dobrovolnického centra ICOS, na podporu dobrovolníků v domovech pro seniory, nemocnici či těch, kteří se věnují dětem s postižením nebo z rodin v krizi.

Akci spolu s ICOSem zajišťuje táborský neziskový spolek „Polévka, která pomáhá“. Akce se koná pod záštitou města Český Krumlov.

I letos je možné si vybranou polévku objednat i s dovozem
. Příjem objednávek je již ukončen. Pokud nás chcete podpořit a nestíháte přijít na náměstí, můžete si zakoupit virtuální polévku.  

 

 

3. ročník: úterý 21. 2. 2023 Náměstí Svornosti, Český Krumlov

Vychutnejte si kulinářské pochoutky, které vaří dobrovolní podporovatelé ICOS i místní restaurace. Výtěžek z akce míří do Dobrovolnického centra ICOS, na podporu dobrovolníků v domovech pro seniory, nemocnici či těch, kteří se věnují dětem s postižením nebo z rodin v krizi.Akci spolu s ICOSem zajišťuje táborský neziskový spolek „Polévka, která pomáhá“. Akce se koná pod záštitou města Český Krumlov.

I letos je možné si vybranou polévku objednat i s dovozem
. Příjem objednávek do pátku 19. února 2023, do 20 hodin. Objednávky ZDE.

Kdo chce akci podpořit a není v Krumlově, může si pak zakoupit i VIRTUÁLNÍ POLÉVKU.  

Děkujeme všem, kdo si polévku zakoupili a vychutnali! Akce byla skvělá, prodalo se všech 200 litrů polévek, které kuchaři navařili, a to ještě před koncem akce. Čistý výtěžek z akce ve výši 52,5 tisíce Kč. Děkujeme!  

 

 

2. ročník: pondělí 7. 3. 2022
Náměstí Svornosti, Český Krumlov

Po nucené koronavirové odmlce v roce 2021 se "Polévka, která pomáhá" vrací na Náměstí Svornosti.  

Vychutnejte si kulinářské pochoutky, které vaří dobrovolní podporovatelé ICOS i místní restaurace. Výtěžek z akce míří do Dobrovolnického centra ICOS, na podporu dobrovolníků v domovech pro seniory, nemocnici či těch, kteří se věnují dětem s postižením nebo z rodin v krizi.

Akci spolu s ICOSem zajišťuje táborský neziskový spolek „Polévka, která pomáhá“. Akce se koná pod záštitou Dalibora Cardy, starosty města Český Krumlov.

Letos je možné si vybranou polévku objednat i s dovozem
. Příjem objednávek do pátku 4. března 2022, do 20 hodin. Objednávky ZDE.

Kdo chce akci podpořit a není v Krumlově, může si pak zakoupit i VIRTUÁLNÍ POLÉVKU.  

Výtěžek z akce „Polévka, která pomáhá“ jde obvykle celý na podporu dobrovolníků z Dobrovolnického centra Český Krumlov

LETOS JDE VZHLEDEM K DĚSIVÝM UDÁLOSTEM NA UKRAJINĚ POLOVINA VÝTĚŽKU Z AKCE NA PODPORU KONKRÉTNÍM RODINÁM Z UKRAJINY

Za organizátory Tomáš Zunt, ředitel ICOS, dne 25.2.2022

 

Děkujeme všem, kdo si polévku zakoupili a vychutnali! Akce byla skvělá, prodalo se na 400 polévek. Výtěžek z akce 65.875 Kč bude rozdělen z poloviny na podporu dobrovolníků z Dobrovolnického centra, druhá polovina poputuje na podporu konkrétní rodiny stižené agresí Ruska na Ukrajině.  

 

2. ročník musel být v únoru 2021 bohužel kvůli pandemii koronaviru zrušen. Stejně tak i náhradní termín. V únoru či 2022 však už!:)

 

1. ročník: 25. 2. 2020

V úterý 25.2. 2020 jsme spojili síly se spolkem "Polévka, která pomáhá". Uvařili jsme ve spolupráci s dalšími kolegy, dobrovolníky a příznivci výborné polévky a celý den je prodávali na českokrumlovském náměstí Svornosti.

Příchozí tak mohli ochutnat kulajdu, rybí, minestrone, česnečku, indickou, gulášovou bez lepku, dýňovou, zelnici, kuřecí vývar, žampionový, či bramborový krém.

 

 

Výtěžek z akce (30.000,-) podpoří programy našeho Dobrovolnického centra. Pod ním funguje ročně cca 60 dlouhodobých dobrovolníků, kteří věnují svůj čas potřebným v domovech pro seniory, nemocnici, rodinném centru, organizují stovky vzdělávacích a volnočasových aktivit pro seniory, pomáhají dětem a jejich rodinám. Řada dalších pak vypomáhá jednorázově.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli - všem kuchařům- dobrovolníkům a prodejcům, spolku "Polévka, která pomáhá", Městu Český Krumlov, Pekárně Srnín za pečivo, Českokrumlovskému rozvojovému fondu za zázemí, kájovskému Konibaru za zapůjčení várnic a samozřejmě všem, kteří přišli polévku ochutnat. Bylo úžasné sejít se, vychutnat jedinečnou masopustní atmosféru a podpořit dobrou věc.


Více o spolku: Polévka, která pomáhá

Fotografie: Masopustní polévka pro ICOS


 

 

 

Další akce na podporu ICOS a jeho služeb najdete v přehledu ZDE.

Kalendář akcí ICOSu:
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz