Bezplatné spotřebitelské poradenství

Projekt rozšiřující spotřebitelské poradenství a aktivity zvyšující finanční gramotnost obyvatel jižních Čech.

Identifikace projektu

Název projektu: Bezplatné spotřebitelské poradenství v roce 2023
Doba realizace: I. 2023 až XII. 2023
Předpokládaný rozpočet: 428 tisíc Kč  (z toho dotace MPO ČR: 287.310,-)
Role ICOS: realizátor projektu
Partner projektu: Krebul o.p.s.
Financováno: Podpořeno MPO ČR v rámci dotačního programu Ochrana spotřebitele
Koordinátor/garant projektu: Tomáš Zunt

Stručný popis projektu:

I v roce 2023 realizuje ICOS Český Krumlov, o.p.s. a jeho Bezplatná poradna mezi paragrafy (dříve Bezplatná právní poradna) projekt s názvem "Bezplatné spotřebitelské poradenství....". Ten navazuje na obdobné projekty realizované v předešlých letech.
Projekt doplňuje a rozšiřuje stabilní služby bezplatné poradny ICOS v oblasti spotřebitelské problematiky a prevence v rámci finanční gramotnosti.

Projekt nabízí zdarma poradenské služby v oblasti spotřebitelské v 7 bezplatných poradnách v jižních Čechách (Český Krumlov, Kaplice, Větřní, Trhové Sviny, N. Hrady, Prachatice, Vimperk). 
Poradny mají vyhrazenu část provozní doby pro řešení spotřebitelské problematiky. Přímé poradenské služby jsou doplněny o webovou poradnu zaměřenou na spotřebitelskou a finanční problematiku.

Aktivity projektu:

Provoz poraden v příhraničních regionech jižních Čech

Individuální poradenství prostřednictvím bezplatných právních poraden
Cílem aktivity je zajistit přímou poradenskou pomoc občanům v oblasti ochrany spotřebitele, identifikovat problémy vznikající při porušování práv spotřebitele a účinně řešit konkrétní individuální případy v dané oblasti. Spotřebitelé prostřednictvím této aktivity dostanou potřebnou přímou pomoc v poradnách a informace k řešení situace. V případě, že se nechtějí, nebo nemohou obrátit na některou z poboček poradny mohou využít i anonymní webovou poradnu. 
V rámci projektu mají poradny vyhrazenu provozní dobou pro danou problematiku, a to takto:

  • v sídle ICOS a jeho bezplatné poradně mezi paragrafy v Českém Krumlově (ul. 5. května 251, Český Krumlov) v pondělí 13:00-15:00, a ve středu 8:00 - 10:00
  • na pobočce bezplatné právní poradny žadatele v Trhových Svinech (Žižkovo nám. 40) vždy ve středu 14:00- 16:00 (vyjma 3. středy v měsíci)
  • na pobočce poradny v Nových Hradech (Hradební 244), vždy třetí středu v měsíci od 14:00 do 16:00 na pobočce v Kaplici ve čtvrtek 13:00-15:00 (Náměstí 70, Kaplice)
  • na pobočce ve Větřní v pondělí od 13:00-14:00 (Šumavská 1, Větřní)
  • v občanské poradně (spolupracující organizace Krebul, o.s.) v Prachaticích (Zlatá stezka 145, Prachatice), a to v úterý 15:00- 17:00 v občanské poradně (spolupracující organizace Krebul, o.s.) ve Vimperku (Nad stadionem 145, Vimperk), a to ve středu 15:00- 17:00

Část provozních hodin poraden bývá obvykle vyhrazena i pro neobjednané klienty, ale doporučujeme se dopředu objednat. Pro objednávání využijte e-mail: (pravni.poradenstvi@krumlov.cz), nejlépe však tel.:
774 110 124

Využít můžete samozřejmě i ostatní provozní časy poraden, výše uvedené vyčleněné hodiny jsou na daných pobočkách však primárně vyčleněny pro spotřebitelské problémy.

Více informací o poradnách včetně všech kontaktů najdete na stránkách Bezplatné poradny mezi paragrafy: zde.

WEBOVÁ PORADNA

Součástí projektu je i provoz webové poradny: ta je pouze doplňkem pro přímou poradenskou činnost v rámci poraden a v  rámci projektu je zaměřena na spotřebitelskou a finanční problematiku: více zde

 

Základní info pro spotřebitele a zajímavé odkazy:

Na stránkách Bezplatné poradny mezi paragrafy najdete také aktualizované základní informace ke spotřebitelské problematice, včetně zajímavých odkazů. Více v sekci Bezplatná poradna mezi paragrafy  - základní info pro spotřebitele a zajímavé odkazy: http://poradna.krumlov.cz/w/ochrana-spotrebitele-zajimave-odkazy-838/ 

 

Evaluace projektu:

Ke konci projektu jsme zpracovali závěrečnou evaluaci - zhodnocení projektu, které shrnuje celý projekt v roce 2023, obsahuje statistické údaje z roku 2023, srovnávací údaje za projekt s minulými roky ad.  

 

 

Věčný kalendář spotřebitele

Koncem roku 2017 jsme také vydali "Věčný kalendář spotřebitele", který byl koncem roku 2019 aktualizován. I ten najdete v PDF podobě zde.

 

Realizováno za podpory MPO ČR v rámci dotačního programu Ochrana spotřebitele.

Kalendář akcí ICOSu:
Únor 2024
    2  3  4 
 9  10  11 
 16  17  18 
 23  24  25 
   
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz